İlgili, Bilgili, Tahsilli

Öğrenmek ömür boyu süren bir süreçtir. Ne yazık ki bu sürecin okul dönemi ile sınırlı olduğu ve diplomalarımızı aldığımızda artık birer ‘tahsilli’ olduğumuz kanısı yaygındır. Daha da acısı, bu tahsilli dediğimiz seçkin şahsiyetler, ana dillerini bile konuşmayı unutmuş, ucube bir dille ve üç beş kelimeyle iletişim özürlü olarak yaşamlarını sürdürmektedirler.

Bizler burada, öğrenme, bilgilenme, bilgi tazeleme, kişisel gelişim sürecimizi devam ettirme gibi amaçlarla toplanmış bulunuyoruz. Bu kültür kirliliği içinde, ‘falan oldum yani’ lerin üremesine meydan vermeyecek, eli kalem tutan, yazan çizen, okuyup araştıran, Türkçe’yi ilkokulda öğrendiğimiz gibi kullanmayı tercih eden, çok yaşayan, çok gezen, çok okuyan, çok dinleyen herkes buyursun istiyoruz. Beyin hücrelerimizde ünlülerin Bodrum kaçamaklarının dışında daha renkli, daha faydalı virüsler dolaşsın istiyoruz. Elbette penguenler de ölmesin istiyoruz. Cansu’yla Berke’nin ayrılması ise bizi alakadar etmiyor.

Haydi şimdi herkes öğrendikleriyle birbirine kırkar yıl köle olsun! Hatta sitede dolaşmaya başlamadan önce kahvenizi de alın gelin, kırkar yıl da hatırımız olsun.

Bol keyifler…